OpenAI GPTs Benzeri Microsoft Copilot GPTs Duyuruldu

OpenAI tarafından Kasım 2023 tarihinde ChatGPT’yi temel alan özel sohbet robotları olan GPTs (GPT’ler) yayınlama planlarını duyurmuştu. Şimdi ise Microsoft, belirli ihtiyaçlara ve konulara göre uyarlanmış Copilot GPTs adlı özel yapay zeka sohbet robotları sunma planlarını duyurdu.

OpenAI’ın GPT’leri gibi Copilot GPT’ler de kullanıcıların “Microsoft Copilot’un özellikle ilginizi çeken bir konudaki davranışını özelleştirmesine” olanak tanıyacak. Microsoft, bugünden itibaren önceden oluşturulmuş bir dizi özel Copilot GPT’yi sunacağını ekledi. Bunlar fitness, seyahat ve yemek pişirme gibi konularda kullanıcıların sorularını yanıtlayabilecekler.

Copilot Pro hizmetine erişmek için ayda 20 dolar ödeyen kişilere sağlanacak özelliklerin bir parçası olarak, bu aboneler kendi özel Copilot GPT’lerini oluşturabilecek. Microsoft, özellikle bu tür görevler için tasarlanmış Copilot GPT Builder adlı yeni bir uygulamayı da piyasaya sürmeyi planlıyor.

Şimdiye kadar Microsoft, Pro kullanıcılarının Copilot GPT Builder ile kendi sohbet robotlarını nasıl oluşturabilecekleri hakkında ise daha fazla bir şey açıklamadı ve sadece şunu söyledi: “Kullanılabilirliğe yaklaştıkça bu deneyim hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x