Naci Görür: “AK Parti ve Cumhurbaşkanı depremi hatırlattı”

Ünlü yer bilimci Prof. Dr. Naci Görür, FOX TV canlı yayınında Selçuk Tepeli’nin Çalar Saat programına konuk oldu. Burada deprem gerçeği hakkında konuşan Naci Görür, Selçuk Tepeli’nin “Sizin beka meseleniz dediğiniz konu, 2023 yılı büyük bir felaketle geçti. Çok büyük bir felaket yaşadık. Unuttuk mu ne oldu?” sorusuna cevap verdi.

Görür cevabında, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Yüzyılın Dönüşümü İstanbul Programı”na gönderme yaparak, “Unuttuk olduğumuzu tam zannetmiyorum. Daha geçenlerde AK Parti ve Cumhurbaşkanı depremi hatırlattı ve unutulmaması gerektiğini söyledi.” dedi.

Görür sözlerine şu şekilde devam etti;

“Ülkede doğaldır gündem değişiyor. Özellikle siyasi gündem, pahalılık, enflasyon, seçimler konuşuluyor. Gündem değişebilir doğaldır ama değişmeyen bir şey var deprem. Depremi üreten fay sistemi tüm gerçekliğiyle yerinde duruyor. Eğer ülke olarak depremle ilgili devlet olarak üzerimize düşeni yapmış olsak, o zaman depremi her gün böyle dile getirmemize gerek yok. Biz biliriz ki yetkililer bu işi yürütüyor deriz. Bizi endişe ettiren bu değişmeyen deprem gerçeğine karşı ne yönetimin ne de halkın doğru düzgün talebi var. Öyle olunca bizi korkutan hiç ummadığımız anda deprem ortaya çıkıyor ve binlerce insanımızı bir gece gömmek zorunda kalıyoruz”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x