İYİ Parti Lideri Meral Akşener namus sözü diyerek duyurdu! “Yakalayacağız”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “İYİ Parti’nin genel başkanı olarak şu sözü verebilirim. Hem Muhsin Başkan’ın hem Sinan Ateş’in katillerini yakalayıp, hukuka teslim etmek, gereğinin yapılmasını sağlamak; bizim için bir namus sözüdür” dedi.

Meral Akşener, partisinin belediye başkan adaylarının tanıtımı için Sivas’a geldi. Akşener, ilk olarak partisinin il başkanlığını ziyaret etti. Burada basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Akşener, Sivas Belediye Başkanlığı’nı partisinin adayı olan Mehmet Ceylan’ın kazanacağını söyledi. Sivas’tan aday gösterdiği Mehmet Ceylan ile eskiye dayalı bir dostluklarının olduğunu söyleyen Akşener, “Mehmet Ceylan, çok genç yaşından itibaren Yiğidoların Sivas Kongresi’nden itibaren ortaya koyduğu iradenin peşinden gitmiş, onun karşısında pek çok bedel ödemiş bir arkadaşımızdır. Dolayısıyla Sivas’ı kazanacak ve Sivaslıların teveccühüyle kazanacak. Sivas’a göreceksiniz, şahit olacaksınız ki herhangi bir menfaat gütmeden gerçekten çok büyük hizmetlerin sahibi, vesilesi olacak. Sivas’ın bütün imkanlarını Sivaslılara kullanacağına yüzde 100 eminim. Mehmet Ceylan’ı belediye başkanı olarak seçtirebilirsek, iddia ediyorum ki Sivas kazanır. Sivas Kongresi’nin getirdiği o heyecanı elbette herkes yaşar” diye konuştu.

‘RAHMETLİ İLE ABİ, KARDEŞTİK’

BBP’nin merhum Genel Başkanı Muhsin Yazıoğlu’nun Sivas’ın bir evladı olduğunun altını çizen Akşener, “Sivas’tan yetişen, Türkiye sevgisi, millet sevgisi, vatan sevgisiyle dolu olanlar, çok ağır eziyetler gördü. Çok acılar çektiler. Rahmetli Muhsin Başkan da onlardan birisi. Dolayısıyla onun burada bir emaneti var. Onun da burada bir Mehmet Ceylan’a ve bizlere verdiği bir görev var. Rahmetlinin cinayetinin aydınlatılabilmesi için ailesi de biliyor ki elimden ne geliyorsa, imkanlarım neyse onları sonuna kadar kullanmış bir kişiyim. Çünkü rahmetli ile abi, kardeştik. 2 yaş vardı aramızda ama abi, kardeştik. Rahmetli abimin kardeşiydi. O nedenle inşallah burası kazanıldıktan sonra elbette İYİ Parti de iktidara doğru yürüyecek. İYİ Parti’nin genel başkanı olarak şu sözü verebilirim. Hem Muhsin Başkan’ın hem Sinan Ateş’in katillerini yakalayıp, hukuka teslim etmek, gereğinin yapılmasını sağlamak; bizim için bir namus sözüdür” dedi.

‘CHP İLE EL SIKIŞTIK, BAŞARAMADIK’

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin il başkanlığı ziyaretinin ardından Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nde düzenlenen teşkilat buluşmasına katıldı. Burada konuşan Akşener, seçimlerle alakalı olarak çok fazla hakaret işittiğini belirterek, “Pek çok çirkinliklerle karşılaştım. Pek çok iftiraya uğradım. Her ağzını açan benimle ilgili konuşuyor. İki kelime çok önemlidir. Gerçek değilse şerefsizliktir. Birisi ‘mahremiyetini biliyorum’ diğeri ise ‘sırlarına vakıfım’. Eğer bunların karşılığı yoksa bunu ima eden ve söyleyen herkes şerefsiz oğlu şerefsizdir. Bütün bunlar CHP ile el sıkışmamız için söyleniyor. El sıkıştık başaramadık. Biz şu anda CHP’ye laf etmiyoruz. Seçilmiş belediye başkanlarına laf ve hakaret etmiyoruz. Sadece bir risk alarak kendimizi tartıyoruz. Ben ayrıca kendimi de tartıyorum. Başarırsak hepimizin, başaramazsak ise onun bedeli benimdir. Ben kellemi ortaya koydum. Türkiye’min yoluna baş koydum” dedi.

Konuşmanın ardından Akşener, partisinin Sivas Belediye Başkan adayı Mehmet Ceylan ve ilçe belediye başkan adaylarını tanıttı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x