Eylül Öztürk: Eşim ölüm tehditi alıyor

Dilan Polat ile eşi Engin Polat’ın vergi kaçırma ve kara para aklama suçlamasıyla tutuklanmasının ardından derinleştirilen soruşturmada, şirketine kayyım atanan isimler arasında yer alan Eylül Öztürk, eşi Barış Kenan Özkan’ın ölüm tehdidi aldığını öne sürdü.

Eşine gelen e-postalardan alındığını iddia ettiği ekran görüntülerini, sosyal medya hesabından paylaşan Öztürk, “Uzun zamandır eşime gelen mailleri tesadüfen gördüm ve gerçekten çok ciddi sıkıntı yaşadık” diye yazdı.

Eylül Öztürk’ün paylaştığı ekran görüntülerinde, tehdit e-postasını atan kişinin, “Son şansın kardeşim. Cezan 200 bin dolar oldu” ifadesini kullandığı görülüyor.

Kozmetik sektöründe faaliyet gösteren Öztürk’e gelen e-postada, “Bak uyuşturucu işlerine de başlıyorsunuz yavaş yavaş. Senin depoda da çıkar mı acaba bir şeyler? Kenan kardeş sizden parça parça koparacağız hayatınızı.” ifadesi yer alıyor.

Eylül Öztürk, eşine gelen tehdit e-postalardan birinde ise anne, baba ve akrabalarının telefon numaralarının yer aldığını yazdı. ABD’de yaşayan Öztürk, avukatları aracılığıyla Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunduklarını söyledi.

Ne olmuştu?

Eylül Öztürk, Dilan Polat’ın “Şampiyonlar Ligi” notuyla paylaştığı fotoğraftaki isimlerden biri…

Polat ailesinin tutuklanmasının ardından derinleştirilen soruşturmada, “Şampiyonlar Ligi” notuyla paylaşılan fotoğrafta yer alan isimlere ait 12 şirkete el konulmuştu. ABD’de yaşadığı bilinen Öztürk, bu gelişmenin ardından sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla, aylık gelirini açıklamıştı.

‘PARASIZLIKLA SINANDIM, ŞU ANDA PARAYLA SINANIYORUM’

Eylül ayı kazancının 1 milyon TL’ye ulaştığını belirten Öztürk, “Bir dönem parasızlıkla sınandım, şu anda parayla sınanıyorum” diyerek hakkındaki iddiaları ekran görüntüleriyle reddetmeye çalışmıştı.

“Burada önemli olan husus, bu kazançların vergisinin ödenip ödenmediği. Bununla ilgili belgeleri, evrakları devlete sundum.” diyen Öztürk, şu ifadeleri kullanmıştı:

“Günde 6 tane, en az o da reklam teklifi geliyor. Bütün e-ticaret platformlarından kazançlarım belli. Son derece büyük bir utanç içinde bunları paylaşıyorum. Devlete 1 lira borcum yoktur. Varsa da cezasını öderiz.”

Türkiye’deki malvarlığına el konulan Eylül Öztürk, ABD’de 10 dairesi olduğu haberleriyle gündeme gelmişti.

Yıllarca birikim yaparak bu evleri aldığını öne süren Öztürk, “Ben tutumlu bir kadınım. Beni hırsız ilan ediyorlar. Hakkımı helal etmeyeceğim” demişti.

Haberlere konu olan evlerin her birinin 125 bin dolar olduğunu söyleyen Öztürk, “Keşke hepsini biriktirip 1 tane büyük ev alsaydım. O zaman bu kadar konuşulmazdı. 10 tane deyince millet bir şey var zannediyor. Amerika’da 100 bin dolara ev alabiliyorsun. İstanbul’da mümkün değil. Anlamıyorlar bunu maalesef” açıklamasını yapmıştı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x