Rektör Prof. Dr. Budak’tan Öğrencilere Sıcak Karşılama

Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak,  2023-2024öğretim yılının başlamasıyla kampüse dönen öğrencileri boyoz, börek ve çay ikramıyla karşıladı. Yaşanan üzücü deprem felaketinin ardından yüz yüze eğitimin başlamasıyla kampüse tekrar ayak basan öğrencilerin heyecanları yüzlerinden okunurken, Rektör Prof. Dr. Necdet Budak da sabahın erken saatlerinde onları bizzat karşılayarak heyecanlarına ortak oldu.

Art arda yaşanan talihsiz olaylar neticesinde öğrencilerin kampüslerden uzak kaldığını belirten Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, “2020 yılında tüm dünyayı etkisine alan Covid-19 salgını neticesinde öğrencilerimizden uzak kalmıştık. Tam tekrar buluştuk derken bu sefer de binlerce insanımızı yitirdiğimiz Kahramanmaraş merkezli deprem felaketiyle sarsıldık. Maalesef yine öğrencilerimizden uzak kaldığımız bir dönem yaşadık. Ancak yeni eğitim-öğretim yılına yüz yüze olarak heyecan içerisinde başlıyoruz. Her zaman söylediğim gibi öğrencilerimiz olmadan kampüsümüzün bir değeri, bir anlamı kalmıyor. Yaz döneminde onlara daha iyi bir üniversite ortamı yaratmak adına çalışmalar yaptık. Yeni döneme hazırız. Öğrenci odaklılıkta ödüllü bir üniversite olarak tüm öğrencilerimize kampüsümüze hoş geldiniz diyorum. Yeni eğitim-öğretim yılı tüm Ülkemize ve üniversitemize hayırlı olsun” diye konuştu.

Öğrencilere sıcak bir karşılama gerçekleştiren Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, akademik birimler tarafından düzenlenen oryantasyon eğitimlerine katılarak çiçeği burnunda Egelilerle bir araya geldi. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x