Ankaragücü’nde Emre Belözoğlu dönemi başladı

Süper Lig ekiplerinden MKE Ankaragücü, yeni teknik direktörü Emre Belözoğlu’yla 2 yıllık sözleşme imzaladı.

Tolunay Kafkas’tan boşalan teknik direktörlük koltuğuna getirilen Emre Belözoğlu için MKE Ankaragücü Kulübü Başkanı Faruk Koca’nın katılımıyla Eryaman Stadı’nda basın toplantısı düzenlendi.

AA’nın haberine göre ‘Türkiye ve dünyada yıldızlaşmış bir isimle bir araya geldiklerini’ aktaran Faruk Koca, “Hocamız, Türkiye kariyerinde ilk defa İstanbul dışında camiamız için Ankara’ya geldi. Genç, hırslı, idealleri ve hedefleri olan biri isim. Camiamızla bütünleştirmek istedik. Bu görüşmeyi de mahrem tuttuk, spor kamuoyunda başka isimler konuşuluyordu. Yapımı devam eden 19 Mayıs Stadı’nda Allah bize nasip ederse Emre hocayla maç oynamak istiyoruz. Yaklaşık 2 saatlik görüşme sonucu bütün şartlarımızda da mutabakata vararak anlaşma sağladık” ifadelerini kullandı.

Emre Belözoğlu’nun başarılı olduğu sürece takımda kalmasını istediğini, bu yüzden kağıt üzerinde olan 2 yıllık sözleşmenin bir anlamı bulunmadığını dile getiren Faruk Koca, “Emre Belözoğlu büyük bir isim. Ankaragücü de büyük bir kulüp. Emre Belözoğlu, Faruk Koca için değil, Ankaragücü için geldi. 113 yıllık tarihinde şehitler vermiş bir kulüp ama maalesef sportif olarak hak ettiğimiz yerde değiliz. Günü kurtarmaktan yana değilim, geleceği kurtarmak daha anlamlı. Bu kulübe dünya çapında gelmek isteyen isim yapmış hocalar vardı. Futbolculuk kariyerinde, özel hayatında, futbolu okuma açısından başarısını kanıtlamış bir hoca getirdik. Biz dünyanın en iyi kadrolarını kuran takımlarla mücadele edecek kadrolar kurabiliriz. Savunma sanayisinde dünyanın en iyi birkaç ülkesinden birisiyiz. Özel sektörde de öyle, futbolda neden olmasın? Biz iyi işler yapıp geleceğe umutla bakacağız.” değerlendirmesinde bulundu.

BELÖZOĞLU: HEDEF AVRUPA KUPALARI

Takımın yeni teknik direktörü Emre Belözoğlu ise MKE Ankaragücü’nde olmaktan dolayı mutluluğunu dile getirerek, başkent ekibini Avrupa kupalarına taşımak istediğini aktardı.

“Burada olmaktan çok mutluyum” diyen Belözoğlu, şunları kaydetti: “Sayın başkana, yönetim kuruluna çok teşekkür ederim. Bu ülkenin Kurtuluş Savaşı’nda şehitler vermiş bir camiada, tutkulu taraftarların önünde olmak için sabırsızlanıyorum. Başkanımızın bu kulüp için neler yaptığını biliyorum. Bu camiada, tutkulu taraftarların önünde olmak için sabırsızlanıyorum. Başkanla görüşmemiz uzun sürmedi, Ankaragücü’nü en iyi yerlere getirme gayretinde olacağız.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x